API Delevan 2512-393J
2512-393J picture photo
Mfg. Part Number
2512-393J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD
Datasheet Download
2512-393J.pdf
Availability of 2512-393J
QUANTITY
2512-393J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512-393J
Internal Part NumberEIS-2512-393J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series2512
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating322mA
Current - Saturation242mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.9 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512-393J
Related Links2512, 2512-393J Datasheet, API Delevan Distributor
2512-393J Details Description
Related parts for 2512-393J
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROC/DIGI 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 2.5A 16TQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf