API Delevan 2512R-183H
2512R-183H picture photo
Mfg. Part Number
2512R-183H
Brief Description
FIXED IND 18UH 394MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
2512R-183H.pdf
Availability of 2512R-183H
QUANTITY
2512R-183H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-183H
Internal Part NumberEIS-2512R-183H
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±3%
Current Rating394mA
Current - Saturation296mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-183H
Related Links2512R, 2512R-183H Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-183H Details Description
Related parts for 2512R-183H
IC FREQ SYNTH DL 1.1GHZ 20-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A TOP MT GOLD datasheet.pdf