API Delevan 2512R-393F
2512R-393F picture photo
Mfg. Part Number
2512R-393F
Brief Description
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD
Datasheet Download
2512R-393F.pdf
Availability of 2512R-393F
QUANTITY
2512R-393F Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512R-393F
Internal Part NumberEIS-2512R-393F
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±1%
Current Rating322mA
Current - Saturation242mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.9 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512R-393F
Related Links2512R, 2512R-393F Datasheet, API Delevan Distributor
2512R-393F Details Description
Related parts for 2512R-393F
IC REG BUCK 1.5V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6DIP GW datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf