Johanson Technology Inc. 251R14S200GV4T
251R14S200GV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S200GV4T
Brief Description
CAP CER 20PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S200GV4T.pdf
Availability of 251R14S200GV4T
QUANTITY
251R14S200GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S200GV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S200GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S200GV4T
Related Links251R14S, 251R14S200GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S200GV4T Details Description
Related parts for 251R14S200GV4T
IC LED Driver DC DC Regulator 20mA Backlight 28-UTQFN (4x4) Exposed Pad datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES 5.12K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 8C8 M PCR/A G T 75 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf