Johanson Technology Inc. 251R14S240KV4T
251R14S240KV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S240KV4T
Brief Description
CAP CER 24PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S240KV4T.pdf
Availability of 251R14S240KV4T
QUANTITY
251R14S240KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S240KV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S240KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S240KV4T
Related Links251R14S, 251R14S240KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S240KV4T Details Description
Related parts for 251R14S240KV4T
FUSE CERAMIC 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONNECTR 10POS STRAIGHT TERM DIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf
RES 24.3K OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RECT SCHOTTKY 45V 5A TO-220AB datasheet.pdf
FMAB NEO FILTR 1PH 1ST 6A 250VAC datasheet.pdf