Johanson Technology Inc. 251R14S330GV4T
251R14S330GV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S330GV4T
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S330GV4T.pdf
Availability of 251R14S330GV4T
QUANTITY
251R14S330GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S330GV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S330GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S330GV4T
Related Links251R14S, 251R14S330GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S330GV4T Details Description
Related parts for 251R14S330GV4T
Connector Header, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC DUAL AND-OR GATE 14SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
BOX II 3 ROW RECP ASSY 96 POS datasheet.pdf