Johanson Technology Inc. 251R14S3R6DV4T
251R14S3R6DV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S3R6DV4T
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S3R6DV4T.pdf
Availability of 251R14S3R6DV4T
QUANTITY
251R14S3R6DV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S3R6DV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S3R6DV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)