Johanson Technology Inc. 251R14S4R3AV4T
251R14S4R3AV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S4R3AV4T
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S4R3AV4T.pdf
Availability of 251R14S4R3AV4T
QUANTITY
251R14S4R3AV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S4R3AV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S4R3AV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S4R3AV4T
Related Links251R14S, 251R14S4R3AV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S4R3AV4T Details Description
Related parts for 251R14S4R3AV4T
24 CONTACTS,RECEPT,CHAMP,EDGE,MT datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-ST 12-PLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf