Johanson Technology Inc. 251R14S510JV4T
251R14S510JV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S510JV4T
Brief Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S510JV4T.pdf
Availability of 251R14S510JV4T
QUANTITY
251R14S510JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S510JV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S510JV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S510JV4T
Related Links251R14S, 251R14S510JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S510JV4T Details Description
Related parts for 251R14S510JV4T
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 5.08MM datasheet.pdf
I/O MOD 48 DIGITAL 48 SOLID ST datasheet.pdf
ALARM ANNUNCIATOR datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 29.1VC SMCJ datasheet.pdf
COVER SR BTS 10 KIT datasheet.pdf
4P 6C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEADER 5MM 11POS GREEN datasheet.pdf