Johanson Technology Inc. 251R14S680FV4T
251R14S680FV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S680FV4T
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S680FV4T.pdf
Availability of 251R14S680FV4T
QUANTITY
251R14S680FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S680FV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S680FV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S680FV4T
Related Links251R14S, 251R14S680FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S680FV4T Details Description
Related parts for 251R14S680FV4T
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
RELAY SSR AC OUT 5A 5-15VDC datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.039 GRAY 98.4' datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 420MA 1.98 OHM datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf