Johanson Technology Inc. 251R14S9R1BV4T
251R14S9R1BV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S9R1BV4T
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S9R1BV4T.pdf
Availability of 251R14S9R1BV4T
QUANTITY
251R14S9R1BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S9R1BV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S9R1BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S9R1BV4T
Related Links251R14S, 251R14S9R1BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S9R1BV4T Details Description
Related parts for 251R14S9R1BV4T
INDUCT ARRAY 6 COIL 78.4UH SMD datasheet.pdf
MODULE DROP IN FOR XE1203 915MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf