Johanson Technology Inc. 251R15S0R6DV4E
251R15S0R6DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S0R6DV4E
Brief Description
CAP CER 0.60PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S0R6DV4E.pdf
Availability of 251R15S0R6DV4E
QUANTITY
251R15S0R6DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S0R6DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S0R6DV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S0R6DV4E
Related Links251R15S, 251R15S0R6DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S0R6DV4E Details Description
Related parts for 251R15S0R6DV4E
CONN PLUG 10POS MINI UNIV-MATE 2 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V +/-15V OUT datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 14 BLK datasheet.pdf
PELTIER OT24,31,F1,1010,TA,W2.25 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 42.8VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 129VC P600 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
15KV 160A ASL - 3 SHOT - U.S datasheet.pdf