Johanson Technology Inc. 251R15S0R7DV4E
251R15S0R7DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S0R7DV4E
Brief Description
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S0R7DV4E.pdf
Availability of 251R15S0R7DV4E
QUANTITY
251R15S0R7DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S0R7DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S0R7DV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S0R7DV4E
Related Links251R15S, 251R15S0R7DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S0R7DV4E Details Description
Related parts for 251R15S0R7DV4E
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" STACKER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 1 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
YZ SLIDE HSS CORE METRIC KIT 1 datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38MM TACH 24VDC datasheet.pdf