Johanson Technology Inc. 251R15S0R7DV4E
251R15S0R7DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S0R7DV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S0R7DV4E.pdf
Availability of 251R15S0R7DV4E
QUANTITY
251R15S0R7DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S0R7DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S0R7DV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S0R7DV4E
Related Links251R15S, 251R15S0R7DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S0R7DV4E Details Description
Related parts for 251R15S0R7DV4E
TIE PUSH MOUNT STD NAT 5.3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO204AC datasheet.pdf
IC PFC CTLR 260W 90V ESIP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 38POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 4A FIN datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 3DB datasheet.pdf
RES 191K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf