Johanson Technology Inc. 251R15S0R8BV4E
251R15S0R8BV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S0R8BV4E
Brief Description
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S0R8BV4E.pdf
Availability of 251R15S0R8BV4E
QUANTITY
251R15S0R8BV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S0R8BV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S0R8BV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S0R8BV4E
Related Links251R15S, 251R15S0R8BV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S0R8BV4E Details Description
Related parts for 251R15S0R8BV4E
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG29 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
IC GMSL SERIALIZER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
K-4E-M23 M9/5 0-A01/M23 F8 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf