Johanson Technology Inc. 251R15S100GV4E
251R15S100GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S100GV4E
Brief Description
CAP CER 10PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S100GV4E.pdf
Availability of 251R15S100GV4E
QUANTITY
251R15S100GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S100GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S100GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S100GV4E
Related Links251R15S, 251R15S100GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S100GV4E Details Description
Related parts for 251R15S100GV4E
IC SYNC FIFO MEM 2048X9 64-TQFP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 5A 18-36VAC datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE 1A FASTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf