Johanson Technology Inc. 251R15S121FV4E
251R15S121FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S121FV4E
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S121FV4E.pdf
Availability of 251R15S121FV4E
QUANTITY
251R15S121FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S121FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S121FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S121FV4E
Related Links251R15S, 251R15S121FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S121FV4E Details Description
Related parts for 251R15S121FV4E
CONN RECEPT VERT STACK 16POS 2MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 10.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLK RAIL MNT GRAY datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIT SQUARE SZ1 1.93" 10/PK datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf