Johanson Technology Inc. 251R15S130GV4E
251R15S130GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S130GV4E
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S130GV4E.pdf
Availability of 251R15S130GV4E
QUANTITY
251R15S130GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S130GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S130GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S130GV4E
Related Links251R15S, 251R15S130GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S130GV4E Details Description
Related parts for 251R15S130GV4E
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
GDT 200V 25% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 23A 3.16 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf