Johanson Technology Inc. 251R15S180FV4E
251R15S180FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S180FV4E
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S180FV4E.pdf
Availability of 251R15S180FV4E
QUANTITY
251R15S180FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S180FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S180FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S180FV4E
Related Links251R15S, 251R15S180FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S180FV4E Details Description
Related parts for 251R15S180FV4E
IC ENCORE MCU FLASH 8K 28SOIC datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.68UH 13.9A 3.6 MOHM datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 380A 600V 2POLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7;1XIP20;1,5M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf