Johanson Technology Inc. 251R15S180GV4E
251R15S180GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S180GV4E
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S180GV4E.pdf
Availability of 251R15S180GV4E
QUANTITY
251R15S180GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S180GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S180GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S180GV4E
Related Links251R15S, 251R15S180GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S180GV4E Details Description
Related parts for 251R15S180GV4E
RES SMD 1.96K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf