Johanson Technology Inc. 251R15S180KV4E
251R15S180KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S180KV4E
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S180KV4E.pdf
Availability of 251R15S180KV4E
QUANTITY
251R15S180KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S180KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S180KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S180KV4E
Related Links251R15S, 251R15S180KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S180KV4E Details Description
Related parts for 251R15S180KV4E
PGS SHEET 115X180MM W/SILICON datasheet.pdf
DIN RAIL 58.42MMX17.78MM SLOTTED datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 36K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf