Johanson Technology Inc. 251R15S1R3CV4E
251R15S1R3CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S1R3CV4E
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S1R3CV4E.pdf
Availability of 251R15S1R3CV4E
QUANTITY
251R15S1R3CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S1R3CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S1R3CV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S1R3CV4E
Related Links251R15S, 251R15S1R3CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S1R3CV4E Details Description
Related parts for 251R15S1R3CV4E
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER W/OD OUT 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 120W datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf