Johanson Technology Inc. 251R15S1R4DV4E
251R15S1R4DV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S1R4DV4E
Brief Description
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S1R4DV4E.pdf
Availability of 251R15S1R4DV4E
QUANTITY
251R15S1R4DV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S1R4DV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S1R4DV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S1R4DV4E
Related Links251R15S, 251R15S1R4DV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S1R4DV4E Details Description
Related parts for 251R15S1R4DV4E
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
POWER STRIP 18" 20A 6OUT 6'CR datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 3W3 HSG datasheet.pdf
100 KK TERM O/LRAMP WO/POR 15POS datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 154UH 5.7A 74 MOHM TH datasheet.pdf