Johanson Technology Inc. 251R15S1R7CV4E
251R15S1R7CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S1R7CV4E
Brief Description
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S1R7CV4E.pdf
Availability of 251R15S1R7CV4E
QUANTITY
251R15S1R7CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S1R7CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S1R7CV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S1R7CV4E
Related Links251R15S, 251R15S1R7CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S1R7CV4E Details Description
Related parts for 251R15S1R7CV4E
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD LO POWER 14-TSSOP datasheet.pdf
DIE E2 198005260 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 12CKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf