Johanson Technology Inc. 251R15S201KV4E
251R15S201KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S201KV4E
Brief Description
CAP CER 200PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S201KV4E.pdf
Availability of 251R15S201KV4E
QUANTITY
251R15S201KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S201KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S201KV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S201KV4E
Related Links251R15S, 251R15S201KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S201KV4E Details Description
Related parts for 251R15S201KV4E
MOSFET P-CH 60V 30A D2PAK datasheet.pdf
IC CTRLR LCD BACK LT INV 20SSOP datasheet.pdf
IC OTP 512KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 3POS datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN PLUG datasheet.pdf
60UF 50V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf