Johanson Technology Inc. 251R15S470KV4E
251R15S470KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S470KV4E
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S470KV4E.pdf
Availability of 251R15S470KV4E
QUANTITY
251R15S470KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S470KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S470KV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S470KV4E
Related Links251R15S, 251R15S470KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S470KV4E Details Description
Related parts for 251R15S470KV4E
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
AM60681T103 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf