Johanson Technology Inc. 251R15S4R7CV4E
251R15S4R7CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S4R7CV4E
Brief Description
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S4R7CV4E.pdf
Availability of 251R15S4R7CV4E
QUANTITY
251R15S4R7CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S4R7CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S4R7CV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S4R7CV4E
Related Links251R15S, 251R15S4R7CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S4R7CV4E Details Description
Related parts for 251R15S4R7CV4E
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 14POS .100 TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A TO220AC datasheet.pdf
B-155-3809 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CBL ASSY 4' TEFLEX SMA UHFM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM SPLICE STANDARD datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP SNG OUT datasheet.pdf