Johanson Technology Inc. 251R15S5R6CV4E
251R15S5R6CV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S5R6CV4E
Brief Description
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S5R6CV4E.pdf
Availability of 251R15S5R6CV4E
QUANTITY
251R15S5R6CV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S5R6CV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S5R6CV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S5R6CV4E
Related Links251R15S, 251R15S5R6CV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S5R6CV4E Details Description
Related parts for 251R15S5R6CV4E
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 165MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 EXTEND datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED/ORANGE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS W/SCKTS BULKHEAD datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf