Johanson Technology Inc. 251R15S750JV4E
251R15S750JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S750JV4E
Brief Description
CAP CER 75PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S750JV4E.pdf
Availability of 251R15S750JV4E
QUANTITY
251R15S750JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S750JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S750JV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S750JV4E
Related Links251R15S, 251R15S750JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S750JV4E Details Description
Related parts for 251R15S750JV4E
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
CONN RING VINYL INSUL #8 100PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ENCL SWES BAF/DTFMANUAL BUTTON datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf