Johanson Technology Inc. 251R15S820FV4E
251R15S820FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S820FV4E
Brief Description
CAP CER 82PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S820FV4E.pdf
Availability of 251R15S820FV4E
QUANTITY
251R15S820FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S820FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S820FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S820FV4E
Related Links251R15S, 251R15S820FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S820FV4E Details Description
Related parts for 251R15S820FV4E
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HOUSING 9POS .156 W/O RAMP datasheet.pdf
ESD JACKET W/SNAPS TEAL 6XL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 19POS .100 SINGLE datasheet.pdf
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf