Sumida Corporation 252012CDMCDS-2R2MC
252012CDMCDS-2R2MC picture photo
Mfg. Part Number
252012CDMCDS-2R2MC
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2A 75 MOHM SMD
Datasheet Download
252012CDMCDS-2R2MC.pdf
Availability of 252012CDMCDS-2R2MC
QUANTITY
252012CDMCDS-2R2MC Order Process
Ship out your order
Specifications of 252012CDMCDS-2R2MC
Internal Part NumberEIS-252012CDMCDS-2R2MC
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)252012CDMCDS-2R2MC
Related Links252012CDM, 252012CDMCDS-2R2MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
252012CDMCDS-2R2MC Details Description
Related parts for 252012CDMCDS-2R2MC
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
HOLE PLUG 1.25" STAINLESS STEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf