CTS Electronic Components 252B104B60NA
252B104B60NA picture photo
Mfg. Part Number
252B104B60NA
Brief Description
POT JOYSTICK 100K OHM
Datasheet Download
252B104B60NA.pdf
Availability of 252B104B60NA
QUANTITY
252B104B60NA Order Process
Ship out your order
Specifications of 252B104B60NA
Internal Part NumberEIS-252B104B60NA
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.0125W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop Adjustment
Rotation Angle60°
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionSquare - 0.815" L x 0.807" W x 0.957" H (20.70mm x 20.50mm x 24.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)252B104B60NA
Related Links252B10, 252B104B60NA Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
252B104B60NA Details Description
Related parts for 252B104B60NA
FIXED IND 3.3UH 270MA 1.1 OHM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
TOUCH-PANEL WITH 5.7" LC DISPLAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 7 12 12S datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf