CTS Electronic Components 254SA104C60A
254SA104C60A picture photo
Mfg. Part Number
254SA104C60A
Brief Description
POT JOYSTICK 100K OHM
Datasheet Download
254SA104C60A.pdf
Availability of 254SA104C60A
QUANTITY
254SA104C60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 254SA104C60A
Internal Part NumberEIS-254SA104C60A
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.0125W
Tolerance±30%
Adjustment TypeTop Adjustment
Rotation Angle60°
Mounting TypeSurface Mount
Size / DimensionSquare - 0.425" L x 0.425" W x 0.366" H (10.80mm x 10.80mm x 9.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)254SA104C60A
Related Links254SA1, 254SA104C60A Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
254SA104C60A Details Description
Related parts for 254SA104C60A
FIXED IND 6.8UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.55A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 05POS STR datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 60HXQFN datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf