TE Connectivity Deutsch Connectors 2560-201-2031L
2560-201-2031L picture photo
Mfg. Part Number
2560-201-2031L
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Brief Description
DSUB CON D*MA PIN CRP1 A156
Datasheet Download
2560-201-2031L.pdf
Availability of 2560-201-2031L
QUANTITY
2560-201-2031L Order Process
Ship out your order
Specifications of 2560-201-2031L
Internal Part NumberEIS-2560-201-2031L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Series-
PackagingBulk
Type-
Contact Type-
Contact Form-
Wire Gauge-
Contact Termination-
Contact Material-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Termination Finish-
Termination Finish Thickness-
Contact Size-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2560-201-2031L
Related Links2560-20, 2560-201-2031L Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
2560-201-2031L Details Description
Related parts for 2560-201-2031L
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 560 OHM 5% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 21A 7.05 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
MOD CBL 12FT OPEN END COILED datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf