Microchip Technology 25AA02E64T-I/OT
25AA02E64T-I/OT picture photo
Mfg. Part Number
25AA02E64T-I/OT
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ SOT23-6
Datasheet Download
25AA02E64T-I/OT.pdf
Availability of 25AA02E64T-I/OT
QUANTITY
25AA02E64T-I/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of 25AA02E64T-I/OT
Internal Part NumberEIS-25AA02E64T-I/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAC Address EEPROMs
PCN Design/Specification25AA02Exx Datasheet 18/May/2013
24AA02Exx, 24AA025Exx 18/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial (with MAC Address)
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed3MHZ, 5MHZ, 10MHZ
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25AA02E64T-I/OT
Related Links25AA02E, 25AA02E64T-I/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
25AA02E64T-I/OT Details Description
Related parts for 25AA02E64T-I/OT
RES SMD 0.1 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 4MM 4.33" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 MKD U 200/PK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
BEVEL 2.00MM datasheet.pdf