Microchip Technology 25AA02UIDT-I/OT
25AA02UIDT-I/OT picture photo
Mfg. Part Number
25AA02UIDT-I/OT
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ SOT23-6
Datasheet Download
25AA02UIDT-I/OT.pdf
Availability of 25AA02UIDT-I/OT
QUANTITY
25AA02UIDT-I/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of 25AA02UIDT-I/OT
Internal Part NumberEIS-25AA02UIDT-I/OT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed3MHZ, 5MHZ, 10MHZ
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25AA02UIDT-I/OT
Related Links25AA02U, 25AA02UIDT-I/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
25AA02UIDT-I/OT Details Description
Related parts for 25AA02UIDT-I/OT
IC MPU Z180 10MHZ 80QFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.4A 48.1 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 5 POSITION datasheet.pdf
BUSS MIDGET FUSE FAST ACTING datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf