Grayhill, Inc. 25BP22-Q-2-16C
25BP22-Q-2-16C picture photo
Mfg. Part Number
25BP22-Q-2-16C
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK
Datasheet Download
25BP22-Q-2-16C.pdf
Availability of 25BP22-Q-2-16C
QUANTITY
25BP22-Q-2-16C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BP22-Q-2-16C
Internal Part NumberEIS-25BP22-Q-2-16C
Encoder TypeMechanical
Output TypeQuadrature (Incremental)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BP22-Q-2-16C
Related Links25BP22-, 25BP22-Q-2-16C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BP22-Q-2-16C Details Description
Related parts for 25BP22-Q-2-16C
CONN TERM BLOCK JUMPER 3POS datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 15V 5.0KHZ PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf