Grayhill, Inc. 25BP30-Q-2-12F
25BP30-Q-2-12F picture photo
Mfg. Part Number
25BP30-Q-2-12F
Manufacturer
Product Category
Encoders
Brief Description
ENCODER MECH PC 12POS 2DECK
Datasheet Download
25BP30-Q-2-12F.pdf
Availability of 25BP30-Q-2-12F
QUANTITY
25BP30-Q-2-12F Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BP30-Q-2-12F
Internal Part NumberEIS-25BP30-Q-2-12F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyEncoders
Series25
Encoder TypeMechanical
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution12
Voltage - Supply-
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentNo
Built in SwitchNo
Mounting TypePCB, Through Hole
OrientationRight Angle
Termination StylePC Pin
Rotational Life (Cycles Min)50K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BP30-Q-2-12F
Related Links25BP30-, 25BP30-Q-2-12F Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BP30-Q-2-12F Details Description
Related parts for 25BP30-Q-2-12F
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 68POS .050 VERT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
0.375" - 6 MM FLEXIBLE COUPLING datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
ADH TRANSFER TAPE ATG APPLICATOR datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 4A 600V DPAK datasheet.pdf