Grayhill, Inc. 25BSF22-B-1-16C
25BSF22-B-1-16C picture photo
Mfg. Part Number
25BSF22-B-1-16C
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE
Datasheet Download
25BSF22-B-1-16C.pdf
Availability of 25BSF22-B-1-16C
QUANTITY
25BSF22-B-1-16C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSF22-B-1-16C
Internal Part NumberEIS-25BSF22-B-1-16C
Encoder TypeMechanical
Output TypeBinary (Absolute)
Pulses per Revolution16
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSF22-B-1-16C
Related Links25BSF22, 25BSF22-B-1-16C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSF22-B-1-16C Details Description
Related parts for 25BSF22-B-1-16C
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
VCO 4100-4300 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
MICRO 37C P 3" YEL JACKS NI datasheet.pdf
BOARD EVAL ARDUINO DVR SHIELD datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf