Grayhill, Inc. 25BSF30-B-1-12C
25BSF30-B-1-12C picture photo
Mfg. Part Number
25BSF30-B-1-12C
Brief Description
ENCODER MECH PC 12POS SINGLE
Datasheet Download
25BSF30-B-1-12C.pdf
Availability of 25BSF30-B-1-12C
QUANTITY
25BSF30-B-1-12C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSF30-B-1-12C
Internal Part NumberEIS-25BSF30-B-1-12C
Encoder TypeMechanical
Output TypeBinary (Absolute)
Pulses per Revolution12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSF30-B-1-12C
Related Links25BSF30, 25BSF30-B-1-12C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSF30-B-1-12C Details Description
Related parts for 25BSF30-B-1-12C
CONN LOCKING CLIP 22-18AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 130 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 4A 600V DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP LP 200KHZ 36V datasheet.pdf