Grayhill, Inc. 25BSP30-Q-4-12C
25BSP30-Q-4-12C picture photo
Mfg. Part Number
25BSP30-Q-4-12C
Brief Description
ENCODER MECH PC 12POS 4DECK
Datasheet Download
25BSP30-Q-4-12C.pdf
Availability of 25BSP30-Q-4-12C
QUANTITY
25BSP30-Q-4-12C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSP30-Q-4-12C
Internal Part NumberEIS-25BSP30-Q-4-12C
Encoder TypeMechanical
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSP30-Q-4-12C
Related Links25BSP30, 25BSP30-Q-4-12C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSP30-Q-4-12C Details Description
Related parts for 25BSP30-Q-4-12C
RES SMD 1.07KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 100MA 2.5 OHM datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES .833 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf