Microchip Technology 25LC020AT-I/MNY
25LC020AT-I/MNY picture photo
Mfg. Part Number
25LC020AT-I/MNY
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8TDFN
Datasheet Download
25LC020AT-I/MNY.pdf
Availability of 25LC020AT-I/MNY
QUANTITY
25LC020AT-I/MNY Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC020AT-I/MNY
Internal Part NumberEIS-25LC020AT-I/MNY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMold Compound Update 18/Feb/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
PCN OtherCuPdAu Bond Wire 24/Apr/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-TDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC020AT-I/MNY
Related Links25LC020, 25LC020AT-I/MNY Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC020AT-I/MNY Details Description
Related parts for 25LC020AT-I/MNY
END COVER GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 61MM datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
08 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAPACITOR datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf