Microchip Technology 25LC020AT-I/MS
25LC020AT-I/MS picture photo
Mfg. Part Number
25LC020AT-I/MS
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8MSOP
Datasheet Download
25LC020AT-I/MS.pdf
Availability of 25LC020AT-I/MS
QUANTITY
25LC020AT-I/MS Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC020AT-I/MS
Internal Part NumberEIS-25LC020AT-I/MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC020AT-I/MS
Related Links25LC020, 25LC020AT-I/MS Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC020AT-I/MS Details Description
Related parts for 25LC020AT-I/MS
11P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC BATT MGMT LI-ION AFE 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf