Microchip Technology 25LC128X-I/ST
25LC128X-I/ST picture photo
Mfg. Part Number
25LC128X-I/ST
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
25LC128X-I/ST.pdf
Availability of 25LC128X-I/ST
QUANTITY
25LC128X-I/ST Order Process
Ship out your order
Specifications of 25LC128X-I/ST
Internal Part NumberEIS-25LC128X-I/ST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/Origin8L SOIJ Package/Plating 31/Jul/2013
Qualification Report Revsion 15/Oct/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25LC128X-I/ST
Related Links25LC12, 25LC128X-I/ST Datasheet, Microchip Technology Distributor
25LC128X-I/ST Details Description
Related parts for 25LC128X-I/ST
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MEMORY SKT 200POS SO DIMM datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CAP 2.5F -10% +30% 5.4V T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 2POS datasheet.pdf