Panasonic Electronic Components 25SVPD22M
25SVPD22M picture photo
Mfg. Part Number
25SVPD22M
Brief Description
CAP POLYMER 22UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
25SVPD22M.pdf
Availability of 25SVPD22M
QUANTITY
25SVPD22M Order Process
Ship out your order
Specifications of 25SVPD22M
Internal Part NumberEIS-25SVPD22M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SVPD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)48 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.835A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25SVPD22M
Related Links25SV, 25SVPD22M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
25SVPD22M Details Description
Related parts for 25SVPD22M
POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 18POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONTACT BATT A/AA SMD datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf