Panasonic Electronic Components 25SVPF82M
25SVPF82M picture photo
Mfg. Part Number
25SVPF82M
Brief Description
CAP POLYMER 82UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
25SVPF82M.pdf
Availability of 25SVPF82M
QUANTITY
25SVPF82M Order Process
Ship out your order
Specifications of 25SVPF82M
Internal Part NumberEIS-25SVPF82M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductOS-CON Capacitors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SVPF
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)28 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current3A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25SVPF82M
Related Links25SV, 25SVPF82M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
25SVPF82M Details Description
Related parts for 25SVPF82M
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1" datasheet.pdf
CONV DC-DC MINI 1W 3KVDC ISOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 80VDC BLADE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 2X4LVL Y,G datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf