Visual Communications Company, LLC 25T8DC/130V
25T8DC/130V picture photo
Mfg. Part Number
25T8DC/130V
Manufacturer
Product Category
Lamps - Incandescents, Neons
Brief Description
LAMP INCAND 27MM BAYONET 130V
Datasheet Download
25T8DC/130V.pdf
Availability of 25T8DC/130V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
25T8DC/130V Order Process
Ship out your order
Specifications of 25T8DC/130V
Internal Part NumberEIS-25T8DC/130V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Incandescents, Neons
Series-
ColorClear
Lens Style/SizeRound, 27mm
Lead StyleBayonet
MSCP (Mean Spherical Candle Power)18.7
Voltage Rating130V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25T8DC/130V
Related Links25T8D, 25T8DC/130V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
25T8DC/130V Details Description
Related parts for 25T8DC/130V
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 240V datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 34K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M W/W TIN GI datasheet.pdf