Rubycon 25ZLH2200M12.5X30
25ZLH2200M12.5X30 picture photo
Mfg. Part Number
25ZLH2200M12.5X30
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
25ZLH2200M12.5X30.pdf
Availability of 25ZLH2200M12.5X30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
25ZLH2200M12.5X30 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25ZLH2200M12.5X30
Internal Part NumberEIS-25ZLH2200M12.5X30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesZLH
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.415A
Impedance13 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25ZLH2200M12.5X30
Related Links25ZLH220, 25ZLH2200M12.5X30 Datasheet, Rubycon Distributor
25ZLH2200M12.5X30 Details Description
Related parts for 25ZLH2200M12.5X30
FIXED IND 10NH 540MA 180 MOHM datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 2MM datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1828.80 MM WITH STRAIGHT CUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf