Daburn 2615/26-RD-500
2615/26-RD-500 picture photo
Mfg. Part Number
2615/26-RD-500
Datasheet Download
2615/26-RD-500.pdf
Availability of 2615/26-RD-500
QUANTITY
2615/26-RD-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2615/26-RD-500
Internal Part NumberEIS-2615/26-RD-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2615/26-RD-500
Related Links2615/26, 2615/26-RD-500 Datasheet, Daburn Distributor
2615/26-RD-500 Details Description
Related parts for 2615/26-RD-500
CONN FFC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 16TQFN datasheet.pdf
RF SERIAL PORT ADAPTER INT ANT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-50M BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 16QFN33 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf