Daburn 2615/26-WH-1000
2615/26-WH-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2615/26-WH-1000
Datasheet Download
2615/26-WH-1000.pdf
Availability of 2615/26-WH-1000
QUANTITY
2615/26-WH-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2615/26-WH-1000
Internal Part NumberEIS-2615/26-WH-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2615/26-WH-1000
Related Links2615/26, 2615/26-WH-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2615/26-WH-1000 Details Description
Related parts for 2615/26-WH-1000
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSIG DIGITAL datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
DOUBLE M18 LONG PW 2M NPN NO datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf